1. Головна
  2. /
  3. Батькам
  4. /
  5. Порадник для батьків

Порадник для батьків

щодо залучення та використання благодійних внесків «ГАРЯЧА» ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ ГОЛОВИ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ: 0800 50 40 77

Повна загальна середня освіта є обов’язковою і безоплатною. Будь які вимагання внесків до фонду школи/класу,на ремонт класу незаконні. І не припустимо тиснути на батьків та проявляти булінг, щодо їх дітей. Ст.189 Кримінального кодексу України – Вимагання.

Щороку навчальний заклад повинен формувати бюджетний запит до районного управління освіти для формування кошторису, щодо фінансування (ремонт, канцелярія, миючі засоби тощо). За необхідності навчальний заклад може звернутися за допомогою до благодійників, якими можуть виступити й батьки учнів.

Оприлюднення інформації про перелік потреб, їхню вартість та коло осіб, які використовуватимуть цю допомогу є обов’язковим.

Батьківські комітети

Основне завдання – не збір грошей, а співпраця з директором та місцевою владою,щоб забезпечити фінансування школи.

Мають право створювати благодійні фонди відповідно дочинного законодавства, у тому числі контролювати надходження і розподіл грошей,брати участь у вирішенніінших питань, передбачених статутом цих фондів відповідно до Примірного положення про батьківські комітети (ради) загальноосвітніх навчальних закладів

Не мають правозмушувати до благодійництва.

Якщо примушують сплатити конкретну суму – сміливо скаржитесь правоохоронцям.

Ніхто не зобов’язаний виконувати те, що вирішили батьківські комітети.

Благодійний внесок

Благодійна діяльність регламентується законодавчими актами та нормативними документами

Благодійність може існувати, але виключно на добровільних засадах та за бажанням батьків без встановлених сум з бокушколи, чи когось з інших батьків.

Батьки не зобов’язані щось купувати для школи. Допомагати навчальному закладу чи ні – це Ваше особисте рішення.

Здійснюється виключно у безготівковій формі або товарами (за умови складання договору).

Як зробити благодійний внесок?

Переказ благодійних внесків Ви можете здійснити через спеціальний розрахунковий рахунок навчального закладу,що розміщений наінформаційному стенді та на сайті закладу.

Якщо благодійний внесок у грошовій формі слід зазначати цілі, на які внесок призначається. Якщо благодійник не вказує цілі, то керівник навчального закладу може направити благодійні кошти на першочергові потреби, пов’язані з основною діяльністю.

Запам’ятайте! Благодійні внески не можуть прийматися працівниками навчального закладу

Проконтролюй!

Благодійникмає право здійснювати контроль зацільовим використанням його внесків. Пам`ятайте про обов`язковість особистого звітування керівника перед загальними зборами.

Запропонуйте батькам класу/групи створити контрольно-ревізійну групу при батьківських комітетахз метоюзабезпечення прозорості діяльності.

Фінансовий звіт

Заклади освіти та їх засновники зобов’язані оприлюднювати на своїх веб-сайтах кошторис і фінансовий звітпро надходження тавикористання отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих, як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством (відповідно до Ст. 30 Закону Про освіту).

Наполягайте на перерахуванні коштів на спецрахунок навчального закладу в Держказначействі. Тільки за цієї умови цільове використання коштів буде обов’язковим для керівництва, за яке воно нестиме персональну відповідальність.

Перелік нормативних документів

• Конституція України

• Цивільний кодекс України

• Бюджетний кодекс України

• Кримінального Кодексу України

• Адміністративний кодекс

Закони України:

«Про освіту»

«Про загальну середню освіту»

«Про вищу освіту»

«Про дошкільну освіту»

«Про благодійну діяльність та благодійні організації» «Про громадські об’єднання»

«Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».