1. Головна
 2. /
 3. Прозорість та інформаційна відкритість
 4. /
 5. Порядок організації пропускного режиму...

Порядок організації пропускного режиму та відвідування навчального закладу

АНТОНІВСЬКА ГІМНАЗІЯ № 21

ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

НАКАЗ

м. Херсон

від 01 вересня 2021 року                                                                  № 43

Про організацію пропускного режиму в закладі

               На виконання наказу Міністерства освіти і науки України №2 від 06.01.2015 «Щодо заходів безпеки у навчальних закладах», листа Міністерства освіти і науки України від 04.09.2014 року № 1/9 – 444 «Щодо забезпечення безпеки вихованців, учнів та студентів», наказу Міністерства освіти і науки України  від 26 грудня 2017 року N 1669 «Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти» та згідно з правилами внутрішнього розпорядку

НАКАЗУЮ:

 1. Організувати пропускний режим у закладі з 01 вересня 2021 року
  (Додаток 1).
 2. Заборонити знаходження у закладі сторонніх осіб під час освітнього процесу.
 3. Заборонити учням без дозволу залишати приміщення з метою збереження їх здоров’я та життя. Вимагати від них знаходження у закладі під час освітнього процесу. Залишати приміщення закладу за пред’явленням письмового дозволу батьків. А при виникненні хвороби під час освітнього процесу – лише у супроводі батьків або осіб які їх замінюють,  чи у супроводі медичного працівника (до лікувального закладу).
 4. Черговому адміністратору:
  1. Посилити контроль за чергуванням учителів.
 5. Черговим вчителям:
  1. Посилити контроль щодо чергування під час перерв.
  2. Дітей до класів пропускати лише у супроводі вчителя.
  3. Не допускати знаходження дітей перед початком уроків у класних кімнатах та кабінетах без нагляду вчителя.
 6. Класним керівникам:
  1. Не допускати знаходження дітей під час перерв у класних кімнатах,  кабінетах, актовому та спортивному залі без нагляду вчителя.
  2. Довести до відома учнів та їх батьків дану інформацію.
 7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з виховної роботи СІДЬКО А.О.

Директор гімназії                                                        Марія КЕДРОВСЬКА

Додаток 1 до наказу по закладу

01 вересня 2021 року № 43

ПОРЯДОК

ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОПУСКНОГО РЕЖИМУ

ТА ПРАВИЛА ВІДВІДУВАННЯ

Антонівської гімназії №21

Херсонської міської ради

 1. Загальні засади

1.1. Порядок організації пропускного режиму та правила відвідування Антонівської гімназії  №21 Херсонської міської ради(далі –  Порядок) розроблено відповідно до частини першої  статті 22 Закону України  «Про загальну середню освіту», абзацу першого статті 7 Закону України  «Про дошкільну освіту», керуючись підпунктами 1, 2    пункту «а» статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про організацію роботи з охорони праці та безпеки  життєдіяльності  учасників освітнього  процесу в установах і  закладах освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України   від 26.12.2017    № 1669,  з  метою створення безпечних умов для учнів, працівників закладу, запобігання небезпечним ситуаціям,  проникненню сторонніх осіб, виносу (вивозу) майна закладу, виникненню порушень санітарно-епідеміологічного режиму та громадського порядку, попередження можливих терористичних актів та інших протиправних дій стосовно працівників, учнів закладу.

1.2.  Власний  порядок Антонівської гімназії  №21 Херсонської міської ради обговорюється на педагогічній раді та доводиться до відома батьків та відвідувачів.

1.3. Пропускний режим – сукупність заходів і правил, що запобігають можливості несанкціонованого проходу осіб, виносу (вивозу) майна на територію  чи  з  території  закладу, виникненню порушень санітарно-епідеміологічного режиму та громадського порядку. Пропускний режим в будівлі закладу передбачає комплекс спеціальних заходів, направлених на підтримання та забезпечення встановленого порядку діяльності гімназії і визначає порядок пропуску учнів, працівників, громадян до будівлі.

1.4. Охорона приміщень забезпечується сторожами закладу, охоронцем у разі укладання договору з організацією, яка надає охоронні послуги.

1.5.  Виконання вимог, що визначаються  Порядком, є обов’язковими для всіх працівників, які постійно або тимчасово працюють у  закладі, учнів та  їхніх батьків або осіб, які їх замінюють, всіх юридичних та фізичних осіб, що виконують свою діяльність чи знаходяться з інших причин на території та у приміщеннях закладу.

1.6.  Порядок розміщується на сайті закладу та на стендах у вестибюлі першого поверху будівлі.

1.7. Власний порядок  закладу є обов’язковим  до виконання всіма учасниками освітнього процесу та відвідувачами гімназії.

2.  Порядок проходу  у  будівлю закладу для Антонівської гімназії  №21 Херсонської міської ради

2.1.  Пропускний режим у будівлю гімназії, а також відкривання/закривання дверей на початку/наприкінці робочого дня забезпечує  сторож (охоронець).

2.2.  Учні  проходять у будівлю через центральний вхід та (або) допоміжні входи у визначені закладом години.

2.3.   Вихід учнів з гімназії  на уроки фізичної культури, на екскурсії  чи на інші позашкільні заходи відбувається організовано і в супроводі вчителя.

2.4.  Учні, що відвідують гуртки, секції та інші позакласні заходи, допускаються у заклад згідно з розкладом занять або в супроводі відповідального за проведення такого заходу або керівника гуртка.

2.5.  Під час канікул учні проходять у заклад згідно з планом заходів із учнями на канікулах,  затвердженим директором закладу, у супроводі вчителя, який проводить захід.

2.6.  До закладу  учні заходять в одязі ділового стилю.

3.  Пропускний режим для працівників Антонівської гімназії  №21 Херсонської міської ради.

3.1.  Адміністрація та інші працівники гімназії знаходяться у приміщенні закладу  відповідно до Правил внутрішнього розпорядку, наказів директора та приходять у заклад  згідно з графіком роботи.

3.2. Педагогам рекомендовано приходити до закладу за 15 хвилин до початку роботи.

3.3. Вчителі початкових класів  приходять до закладу з розрахунком часу, необхідного для зустрічі дітей біля входу класу.

3.4. Після закінчення занять вчителі початкових класів виводять дітей до батьків, які їх зустрічають біля центрального входу.

3.5.  Адміністрація  закладу зобов’язана заздалегідь попередити чергового (охоронця) (07.30 – 17.30) та  сторожа (також  у вихідні та святкові дні) про час запланованих зустрічей з батьками, а також про час і місце проведення батьківських зборів.

4. Пропускний режим для батьків учнів або осіб, які їх замінюють

4.1.  Батьки учнів або особи, які їх замінюють, проходять до будівлі  закладу через центральний вхід  у встановлений час.

4.2.   Прохід  до закладу батьків з особистих питань до адміністрації можливий у години прийому або за попередньою домовленістю, про що чергового (охоронця) інформують заздалегідь.

4.3.  У випадках незапланованого приходу до закладу батьків учнів  або осіб, які їх замінюють, охоронець  з’ясовує мету їхнього приходу і пропускає у будівлю, погодивши це з адміністрацією закладу та з обов’язковою реєстрацією у журналі обліку відвідувачів.

Батьки або особи, які їх замінюють, реєструються у журналі обліку відвідувачів (які відвідують заклад  у  не зазначений час),  де зазначають своє прізвище, ім’я, по батькові  та прізвище педагога (учня)  або представника адміністрації, до якого вони направляються. 

4.4.  З педагогами батьки зустрічаються на батьківських зборах, за запрошенням  або  після уроків. І лише в екстрених випадках – під час перерв.

Педагоги зобов’язані заздалегідь попередити чергового (охоронця)  про прихід батьків, а також про час та місце проведення батьківських зборів.

4.5.  Батькам або особам, які їх замінюють, не дозволяється проходити до закладу  з габаритними сумками, валізами, колясками та іншими речами, а також із свійськими тваринами.

Сумки необхідно залишити на вахті у чергового (охоронця) і, в деяких випадках за вимогою чергового (охоронця), надати дозвіл на їхній огляд.

4.6.  Батьки або особи, які їх замінюють, що супроводжують або зустрічають своїх дітей,  до будівлі не заходять і чекають дітей біля центрального входу. В окремих  випадках (негода тощо) проходять до вестибюля (не далі поста чергового (охоронця) або в межах його поля зору).

4.9.  Для батьків першокласників або осіб,  які їх замінюють, протягом вересня встановлюється адаптивний пропускний режим у відповідності до розкладу навчальних занять, котрий обумовлюється окремо класними керівниками на батьківських зборах та відповідним розпорядженням.

4.10. Батьки  зобов’язані о 08.20 залишити приміщення гімназії, після цього двері закладу будуть зачинені.

5.  Пропускний режим для відвідувачів Антонівської гімназії  №21 Херсонської  міської ради

5.1. Відвідувачі проходять у будівлю гімназії тільки через центральний вхід.

5.2. Особи, не пов’язані з освітнім процесом, які відвідують заклад за службовою необхідністю, пропускаються при пред’явленні документа державного зразка, що посвідчує особу, за погодженням з директором закладу (особою, що його заміняє), і залишають запис у журналі обліку відвідувачів (далі – Журнал).

5.3.  Посадові особи, які прибули до закладу з перевіркою, пропускаються після з’ясування підстав проведення перевірки та при пред’явленні документа, що посвідчує особу, та супроводжуються до директора або заступника директора після відповідної реєстрації в Журналі.

5.4.   Групи осіб, що відвідують гімназію для проведення і участі в масових заходах, семінарах, конференціях, оглядах тощо, допускаються у будівлю закладу за розпорядженням адміністрації закладу.

5.5.  На прийом до директора, за попередньою домовленістю або в дні прийому,  відвідувачі пропускаються в одязі, прийнятому в державних установах, в адекватному стані (визначається візуально).

5.6.  Для виклику працівника гімназії  або представника адміністрації необхідно звертатися до чергового  (охоронця).

5.7.   При відвідуванні гімназії відвідувач зобов’язаний за проханням охоронця надати на візуальний огляд принесені з собою речі,  які викликають підозру,   для недопущення внесення в будівлю алкоголю, наркотичних, вибухонебезпечних, легкозаймистих, отруйних речовин і рідин, заборонених для зберігання та перенесення без спеціального дозволу предметів, зброї та боєприпасів тощо.

5.8.   У випадку виявлення у відвідувача  або в його речах зброї, речовин, рідин, небезпечних предметів, охоронець/черговий затримує відвідувача і доповідає про випадок представнику  адміністрації закладу та діє у відповідності до отриманих вказівок.

5.9.  У разі виникнення конфліктних ситуацій, пов’язаних із допуском відвідувачів до будівлі гімназії, черговий (охоронець)  діє за вказівками   директора закладу або його заступника.

5.10.  Прохід  територією гімназії дозволено лише відвідувачам закладу освіти.  Без відповідного дозволу адміністрації  знаходження на території гімназії та прохід нею  стороннім особам заборонено.

5.11. У вечірні часи, вихідні та святкові дні у разі виникнення конфліктної ситуації, пов’язаної із допуском відвідувачів до будівлі гімназії, сторож діє за вказівками чергового адміністратора або директора (згідно з графіком). Телефони знаходяться на вахті.

6. Пропускний режим для автотранспортних засобів

6.1. Порядок в’їзду/виїзду автотранспорту на територію закладу встановлюється дозволом адміністрації закладу.

6.2. Допуск без обмежень на територію закладу дозволяється автомобільному транспорту екстрених і аварійних служб, швидкій медичній допомозі, службі охорони, поліції, організації, що здійснює харчування учнів  тощо.

6.3. Паркування автомобільного транспорту на території закладу без дозволу адміністрації заборонено.

7.  Правила поведінки відвідувачів  Антонівської гімназії  №21 Херсонської міської ради

7.1.  Відвідувачі, що знаходяться в приміщенні гімназії зобов’язані:

7.1.1.  Зберігати встановлений порядок і дотримуватися норм поведінки в громадських місцях.

7.1.2.  Не допускати виявлення неповажного ставлення до педагогічного та обслуговуючого персоналу, учнів та інших відвідувачів закладу.

7.1.3. Виконувати законні вимоги та розпорядження адміністрації та працівників закладу.

7.1.4. Не створювати перепон належному виконанню адміністрацією,  працівниками закладу  їх службових обов’язків.

7.1.5. Зберігати черговість на прийомі до директора та в приймальні (за винятком осіб, яким надано право позачергового прийому).

7.1.6.  Бережливо ставитися до майна  гімназії, зберігати чистоту, тишу та порядок в приміщенні закладу освіти.

7.1.7. При вході до будівлі гімназії відвідувачі, що мають при собі кіно- і фотознімальну, звуко- і відеозаписуючу апаратуру, а також переносну комп’ютерну й оргтехніку зобов’язані зареєструвати технічні засоби у чергового (охоронця) з метою контролю за виносом матеріальних цінностей з будівлі.

7.2. Відвідувачам гімназії забороняється:

7.2.1. Знаходитися в службових приміщеннях або інших приміщеннях закладу без дозволу на те адміністрації, охоронця чи педагога.

7.2.2. Виносити з приміщення гімназії документи, інформації, які знаходяться на інформаційних стендах для ознайомлення.

7.2.3. Знімати зразки документів зі стенду, а також розташовувати на ньому оголошення не узгоджені з адміністрацією закладу.

7.2.4. Приносити до закладу алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні і легкозаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю (крім осіб, котрим в установленому порядку дозволено зберігання та носіння табельної зброї та інших засобів), а також габаритні особисті речі.

7.2.5.  Суворо забороняється куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин у приміщенні та на території  гімназії, відвідування закладу у стані алкогольного чи іншого сп’яніння. Інформація про дані правопорушення надається до правоохоронних органів.

7.2.6. Входити з домашніми тваринами, товарами для продажу, великогабаритними речами, а також у брудному одязі.

7.2.7. Факти порушень громадського порядку і завдані збитки закладу фіксуються в установленому порядку уповноваженою особою, котра здійснює пропускний режим.

7.3. Відповідальність відвідувачів гімназії  за порушення Порядку пропускного режиму та правил відвідування закладу:

7.3.1. У випадку порушення відвідувачем закладу пропускного режиму і правил поведінки йому робиться зауваження черговими (охоронцем) або працівником гімназії та може бути відмовлено у пропуску до приміщень закладу.

7.3.2. У випадках скоєння відвідувачами протиправних  дій охоронець або адміністрація гімназії повідомляє про це правоохоронні органи.

7.3.3. У випадку навмисного чи ненавмисного пошкодження або знищення майна гімназії на винних осіб згідно з чинним законодавством поряд із адміністративною або кримінальною відповідальністю покладається обов’язок відшкодування причинених збитків.

8. Порядок пропуску з табельною зброєю та іншими засобами, забороненими без спеціального на те дозволу зберігання і носіння

8.1. Прохід осіб в приміщення гімназії з табельною зброєю і спеціальними засобами дозволяється:

8.1.1. Співробітникам міністерств і відомств України та їхніх підрозділів, де передбачено наявність табельної зброї, але лише при виконанні ними своїх службових обов’язків за наявності службового посвідчення.

8.1.2. Співробітникам і військовослужбовцям державних воєнізованих організацій України на період надзвичайних ситуацій у випадках посилення охорони будівлі або за спеціальним дозволом.

9. Порядок пропуску представників засобів масової інформації

9.1. Працівники засобів масової інформації, які прибувають до закладу з метою виконання професійних обов’язків, пропускаються в будівлю школи за акредитаційними посвідченнями чи картками тимчасової акредитації, при наданні редакційного посвідчення, та супроводжуються до директора або заступника директора гімназії.

9.2. Представники засобів масової інформації, які прибули на заходи, що проводяться в приміщенні або на території  гімназії, з метою виконання професійних обов’язків, пропускаються після пред’явлення документів, котрі підтверджують їх особу та супроводжуються до директора або заступника директора.

10. Пропускний режим для осіб, задіяних у проведенні ремонтно-будівельних робіт у приміщеннях або на території  гімназії

Робітники і фахівці ремонтно-будівельних організацій пропускаються у приміщення (територію) гімназії для виконання ремонтно-будівельних робіт за розпорядженням директора або заступника директора з адміністративно-господарчої роботи/ завідуючого господарством.

11. Порядок пропуску на період надзвичайних ситуацій або ліквідації аварійної ситуації

11.1. Пропускний режим в будівлю та на територію гімназіїна період надзвичайних ситуацій обмежується.

11.2. Після ліквідації надзвичайної (аварійної) ситуації поновлюється звичайна процедура пропуску, визначена Порядком.

12. Порядок евакуації учасників освітнього процесу та відвідувачів закладу з приміщень та порядок їхньої охорони

12.1. Порядок оповіщення учасників освітнього процесу та відвідувачів гімназії при надзвичайних ситуаціях (пожежа, стихійне лихо, інформація про загрозу скоєння терористичного акту тощо) та порядок  охорони приміщень розробляються адміністрацією гімназії, відповідальними за ведення роботи з охорони праці, протипожежної  безпеки та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу.

12.2. За встановленим сигналом оповіщення всі учасники освітнього процесу, відвідувачі, у т. ч. робітники, які здійснюють ремонтно-будівельні роботи в приміщеннях закладу, евакуюються з будівлі згідно з планом евакуації, що знаходиться в приміщенні закладу на видному й доступному для відвідувачів місці.

12.3.  Пропуск відвідувачів у приміщення гімназії припиняється.

12.4. Працівники і відповідальні особи здійснюють заходи із евакуації і забезпечення безпеки людей, що знаходяться в приміщеннях, згідно з інструкціями, а при прибутті співробітників відповідних служб для ліквідації надзвичайної ситуації, –  забезпечують їхній безперешкодний доступ у будівлю та на територію гімназії.

13.  Контроль та відповідальність за організацію пропускного режиму в гімназії

13.1. Загальний контроль, керівництво та відповідальність за організацію пропускного режиму в  гімназії, дотримання Порядку пропускного режиму та правил відвідування  гімназії (далі – Порядок) всіма учасниками освітнього процесу та відвідувачами  покладається на директора гімназії.

13.2.  Директор гімназії  наказом призначає відповідальних по закладу за здійснення заходів пропускного режиму та дотримання  норм Порядку учасниками освітнього процесу та відвідувачами  відповідно до  розподілу обов’язків.